televizní rozvody TV/SAT

Televize a satelit

Abyste si ten čas, který se rozhodnte věnovat odpočinku a relaxaci, pořádně užili, musí mít Vaše televize dobrý příjem. My víme, jak na to!

Ve fázi stavby či rekonstrukce realizujeme kabelové rozvody od stožáru po domě tak, aby bylo vše nachystáno na sledování kvalitního obrazu z na čím dál technologicky vyspělejších televizích. Používáme proto kvalitní kabely a moderní montážní a posjovací materiál - aby byl na celé délce kabelu dostupný nejlepší možný signál bez zbytečných ztrát. Dále je důležité je prvotní změření signálu profesionální měřicí technikou. Dodáme a nainstalujeme antény a veškeré příslušenství. Budou k tomu nejpíš potřeba držáky nebo stožáry. Aby bylo na střeše vše v pořádku, používají se speciální prostupové tašky

Přechod na DVBT-2 

V roce 2021 bude v České republice současný standard vysílání DVB-T nahrazen novým standardem digitálního pozemního vysílání. Tento nový standars se označuje jako DVB-T2. 

Pro příjem pozemního televizního vysílání bude nutné mít přijímače, které umí signál v DVBT2 dekódovat. Stávající settop boxy to s největší pravděpoobností nebudou umět, zejména pokud tehdy byly z těch levnějších. Všechny české domácnosti proto čeká otázka, co dál. Nová televize? Nový settop box? A jak to zprovozím? Se všemi těmito úkony Vám pomůže naše firma. 

V bytových domech je dobré přechod na DVB-T2 řešit společnou anténou. Do společného televizního rozvodu naše firma osadí příslušné technologické prvky včetně programovatelného zesilovače. 

Programovatelný zesilovač 

Proč osadit do společného televizního rozvodu bytového domu či hotelu programovatelný zesilovač? Důvodů je více, ten který ocení diváci televizního vysílání přímo u svých televizí je ten, že programovatelný zesilovač "pustí z antény do kabelů" každý program jen jednou - a to v té nejlepší možné kvalitě. 

Při ladění, které je občas potřeba - tomu se nikdo vyhnout neumí - je potom situace v každé domácnosti podstatně jednodušší. Při volbě automatického ladění na televizi už se Nova nenačte třeba šestkrát, a pokaždé v jiné kvalitě. Každý kanál tam (tj. na Vaší televizi) bude jen jednou, a to rovnou v nejvyšší možné kvalitě obrazu i zvuku. 

Naladění programů

Potom pro Vás přes antény nebo jiné technologie vybereme volné i placené programy SAT a DVB-T. Pomůžeme také nastavit settop box. A pokud je v budově televizí více, postaráme se o účastnické rozvody, aby se každý mohl dívat na svoje programy.  

Pokud chcete sledovat programy ve vysokém rozlišení HD, poradíme Vám, jak na to, a vše zařídíme. Zajistíme Vám kvalitní a pohodlný příjem pro sledování programů od největších a nejrozšířenějších poskytovatelů, např. SkylinkNovinkou je možnost předplatit si satelitní programy Skylink přímo přes našeho technika. Můžete  všechny vybrané programy rovnou od okamžiku instalace satelitního systému. Všechno potřebné, tedy i platby, zařídíme za Vás. 

Pro ty, kdo chtějí naposlouchat cizí jazyky, nabízíme snadný přístup k mnoha zahraničním neplaceným programům. Široká nabídka volných anglických, německých či francouzských jazyků Vám i Vašim dětem pomůže porozumět. 

Účastnické TV/SAT rozvody

Po domě/bytě nachystáme televizní, satelitní a nejlépe i počítačové (internetové) rozvody na všechna místa, kde uvažujete o instalaci televize, třeba i výhledově. Abyste měli i do budoucna možnost snadno měnit umístění nábytku. K moderním televizím je vhodné vést i kabel počítačové sítě/internetu, protože jenom tak využijete naplno všechn funkcí Vašeho nového přístroje. 

Televizní a satelitní systémy navrhujeme, instalujeme a servisujeme na Kolínsku, tj. v Kolíně a okolí, a Kutnohorsku, tj. Kutné Hoře a okolí, již řadu let. Naši technici mají k dispozici kvalitní měřicí zařízení, které jim umožní naladit Vaši televizi i satelit tak, abyste měli perfektní digitální příjem i satelitní. 

Příklad instalace televizních, satelitních a počítačových/internetových rozvodů:

  • Pokud plánujete TV namontovat do zdi a nikoli postavit na stolek, je možné připravit prostupy od zásuvek k místu pro televizi tak, aby nebyla vidět žádná kabeláž. 
  • Příprava počítačové sítě LAN tak, aby v celém bytě byl dobrý přístup na internet podle nejmodernějších požadavků (např. dnes je vhodné mít internetovou zásuvku hned za televizí, protože nové televize ji potřebují k plnému využití svých možností a funkcí). 
  • Pro přehledné ukončení TV, SAT a počítačové sítě je vhodné použít rozvaděč. Toto zařízení umožňuje „uklizení“ všech použitých kabelů a do budoucna dovolí průběžné rozšiřování všech instalovaných systémů. 
  • Pro identifikaci osoby u branky (např. když někdo zvoní) lze obraz z kamery, která branku snímá, sledovat např. na zvoleném kanálu televize. 

 

Bezplatná nabídka

Pro bezplatnou nabídku kontaktujte Chytré Systémy.cz. Odborník na televizní a satelitní systémy zdarma vypracuje cenovou nabídku pro řešení Vaší situace.  

Mohlo by Vás zajímat 

Rekonstrukce nebo novostavba - slaboproudé rozvody je vhodné nepodceňovat