Kamerové systémy

Kamerové systémy

Kamerové systémy slouží ke sledování budov a prostranství všech druhů objektů - od rodinných domů před zemědělská družstva a bytové domy po tovární haly. Kamerový systém umožňuje sledování střežených prostor v aktuálním čase a nahrávání a zpětné přehrávání záznamů. Kamerové systémy fungují při správné instalaci i v noci nebo při výpadku elektrického proudu. 

Firma Chytré Systémy.cz je zkušeným partnerem pro řešení bezpečí osob i Vašeho majetku. Instalujeme kamerové systémy postavené na hybridních (tribridních) i IP kamerách kdekoli po České republice, primárně v Kolíně a okolí a Kutné Hoře a okolí

Co je kamerový systém? 

Kamerovými systémy se myslí kombinace kamer, které snímají prostory, a zařízení, které umožní vše vzdáleně sledovat a/nebo nahrávat. U nejmodernějších IP kamer odpadá instalace různorodé komplikované kabeláže s mnoha omezeními. Navíc dění může klient sledovat na vlastním počítači nebo chytrém telefonu.  

Kamery v kamerovém systému lze doplnit přísvitem nebo instalovat takové kamer, které "vidí" i vnoci. Kamerový systém je vždy koncipován tak, aby střežil majetek přesně tak, jak klient potřebuje - kamery se mohou samy natáčet nebo si je natáčí podle potřeby sám klient, mohou samy ostřit podle potřeby nebo mohou být pečlivě nastaveny podle požadavku klienta (např. pro rozpoznání obličejů či SPZ nebo na počítání lidí - např. klientů v obchodech). 

Sledovat záznam záznam z kamerového systému může klient v reálném čase na monitoru svého počítače, na jakémkoli vzdáleném počítači nebo i na mobilu. Záleží na přání klienta, jak chce či potřebuje záznam z kamerového systému sledovat.

Záznam z kamerového systému je dále možné nahrávat na tzv. záznamové zařízení. Takové zařízení umožňuje sledovat záznam i zpětně. nejmodernější nahrávací zařízení (NVR a DVR) mají kapacitu tisíců GB - pohybují se v řádu terra - TB. 

Kamery i záznamové zařízení lze pro zajištění funkčnosti i v případě výpadku dodávky elektrického proudu (např. při pokusu o sabotáž) napojit na záložní zdroj. 

Příklad kamerového systému pro rodinný dům

Další možnosti kamerového systému pro rodinný dům: 

Doporučuji využít napojení kamerového systému na elektronický zabezpečovací systém a následně na pult centrální ochrany (tzv. PCO). Využít služby pultu centrální ochrany v návaznosti na zabezpečovací systém doporučuji, protože PCO v případě poplachu vyšle přímo k Vám zásahovou jednotku, která v případě narušení objektu zakročí podle Vámi předem daných pokynů. Aktuálně mohu nabídnout čtvrt roku střežení objektu zdarma. 

Otočná kamera zabírá střežený prostor a umožňuje díky několikanásobnému optickému zoomu zaměřit a přiblížit v detailu sledovanou část střeženého prostoru, např. v případě poplachu. Přístup k obrazu v reálném čase i k záznamu je možný i vzdáleně přes internet pomocí mobilu (chytrého telefonu), tabletu, notebooku nebo jiného počítače. Stejně tak je možné kameru vzdáleně ovládat - natáčet a přibližovat.  

Výhodné bývá doplnění o světelné reflektory, například úsporné LED, které se rozsvěcí při pohybu ve střeženém prostoru. To zvyšuje kvalitu obrazu na pořizovaného záznamu. Rozsvěcení zároveň působí jako stresový faktor na případné narušitele. 

Je možné napojit výstup z kamerového systému do televizního systému, což umožní sledovat  obraz z kamer na televizi na zvoleném TV kanálu. 

Je možné doplnění systému o mikrofony a rozšíření nahrávání a sledování o zvukovou složku. 

Je vhodné doplnit systém o ochranu kamer proti přepětí v elektrické síti (tzv. přepěťovou ochranu). 

Kontaktujte nás! 

Pro zákazníka uděláme vše, co je v našich silách. Nechte nás, ať se postaráme o bezpečí Vašeho majetku. Náš odborník pro Vás zdarma vypracuje cenovou nabídku na kamerový systém pro střežení Vašeho objektu. 

Vynikající poměr cena-výkon nabízí systémy Hikvision. Pro náročnější aplikace doporučujeme Axis, Pelco nebo Flir - konkrétní řešení na míru Vašemu požadavku sestavíme společně. Velká řešení je možné předem ověřit praktickou kamerovou zkouškou.