Pohodlná inteligentní domácnost

Inteligentní domácnost

Inteligentní slaboproudé i silnoproudé rozvody jsou zajímavé pro každou domácnost i firmu. Zejména ve fázi novostavby či rekonstrukce člověk uvažuje, jak by mohl zvýšit své pohodlí při používání každodenních samozřejmostí: 

Můžete ovládat osvětlení nebo vytápění podle svých představ - ztlumit nebo přidat, dálkovým ovládáním nebo přes mobil, cokoli jakkoli. S chytrými systémy je Váš život snazší, pohodlnější a příjemnější. Když už uvažujete o pojezdu na vrata, dálkové ovládání a sladění světel je již jen otázkou stokorun. Chcete ovládat vytápění nebo větrání na dálku? Vyvětrat na chatě a zatopit, než dojedete? Ujistit se, že se doma netopí příliš, když tam nejste? Cestou domů si přitopit? Svářko vám přes dálkové ovládání ani mobil asi nenachystáme, ale vytopení místností můžeme zařídit. Stejně takovládání rolet nebo vrat. Posloucháte rádi hudbu nebo zpravodajství? Líbilo by se Vám slyšet v každé místnosti jenom to, co slyšet chcete? Spolubydlící neovlivníme, zato ozvučení ano! 

Příklad: Přijíždíte domů, je večer, tma, zima, padá déšť se sněhem.

Přijíždíte domů, je večer, tma, zima, padá déšť se sněhem. Po dlouhém dni jste unavení, v autě je teplo, venku plískanice. Musíte ale z auta vylézt, otevřít si vjezd i vrata do garáže, v garáži rozsvítíte a jdete deštěm zpátky do auta. A až zajedete, jdete zase ven zavřít vjezd i vrata.

Nebo ne? 

S inteligentním řešením to vypadá takto: Přijíždíte domů, je večer, tma, zima, padá déšť se sněhem. Po dlouhém dni jste unavení, v autě je teplo, venku plískanice. Když se blížíte k domu, dvakrát bliknete dálkovými světly. Otevře se vjezd, rozsvítí se světla na dvoře, otevřou se dveře do garáže, rozsvítí se v garáži. Vy dál sedíte v teple a suchu a pomalu parkujete. Pak už jen jeden stisk tlačítka a jdete rovnou domů, všechna vrata se sama zavřou. 

V novostavbě nebo při rekonstrukci můžete spojit silno- a slaboproudé instalace v jeden ucelený funkční systém: