Kamery Hikvision

21. září v 16:14

Největší výrobce nahrávacích zařízení pro kamerové systémy, firma HIKVISION (v ČR čteme "hikvižn", mezinárodně je rozšířenější výslovnost "hajvižn"), představil mezi novinkami pro rok 2018 i TURBO HD čtvrté generace. Nová technologie nabízí prostor zejména tam, kde je potřeba omladit stávající analogový kamerový systém, ale kde není možnost (ať už ze stavebních či finančních důvodů) osadit nový IP kameorvý systém.

Stálicí v sortimentu firmy HIKVISION je TURBO HD - ucelený systém, který nabízí kamery s neuvěřitelným rozlišením až 4K (už dávno tedy ne jen 720p nebo 1080p). Ani obvykle postačující 2MPix rozlišení nemá mezi analogovými kamerami obdoby. Navíc hybridní nahrávací zařízení umožňuje najednou spravovat video ze starých analogových, nových turbo hd i moderních IP kamer. TURBO HD nabízí prostor zejména tam, kde je potřeba omladit stávající analogový kamerový systém, ale kde není možnost (ať už ze stavebních či rozpočtových důvodů) osadit IP kameorvý systém. 

V roce 2018 nastoupuje nová generace technologie TurboHD, které zvládá nahrávat obraz z kamer až čtyř technologií. Nahrávací zařízení (digitální videorekordéry DVR, resp. v dnešní době častěji síťové rekordéry NVR) nové generace již umí plnohodnotně pracovat se starými analogovými kamerami z původních instalací (nebo ze slevových akcí prodejců, kteří se zbavují skladových zásob analogových kamer), IP kamerami i TurboHD kamerami, které mají naprosto neuvěřitelný poměr cena / výkon.