Hikvision Roadshow Praha

2. května v 12:55

Český tým společnosti Hikvision představil na roadshow novinky v kamerových systémech, zabezpečovacícch systémech a přístupových systémech včetně systémů "domácího telefonu" - audio-video komunikační jednotky pro rezidenční objekty. Chytré Systémy.cz položily několik otázek právě k problematice slaboproudých rozvodů rezidenčních staveb.

Přední výrobce kamerových systémů, čínský Hikvision, tlačí na evropský trh stále lepší a lepší kamery při zachování zajímavého poměru cena-výkon. 

Jednou z hlavních novinek je plošný přechod kamer z komprese standardu H.265 na kompatibilní H.265+, který nad rámec H.265 a kodeku Vsmart codec přináší patentovanou trojci zlepšení: prediktivní enkódování, potlačení šumu a dlouhodobé řízení datového toku. U vybraných kamer lze na modernější standard upgradovat změnou firmware. 

Novinek v IP technologii bylo mnoho: 

I vlajková technologie DargFighter přinesla mnoho novinek, a to v sérii lite i profi. Nejzajímavější je pro každodenní provoz kamer antireflexní přísvit, který eliminuje odraz světla od prachu (zašpinění kamery) nebo vody. Design kopulových kamer (tzv. dome) je navíc patentovaný.

SuperDarkFighter potom přináší technologii tzv. černého světla, kdy "noc se stane dnem". Díky této technologii kamery poskytují video bez šumu i ve tmě. 

Nahrávací zařízení (NVR a DVR vč. technologie TurboHD) umí pracovat i s optickými kabely a poskytují duální napájení. 

Do nerezidenčních objektů nebo k moři potom mohou putovat nerezové kamery s konstrukcí z oceli certifikované pro chemický (316) a potravinářský (304) průmysl, s certifikací do výbušného prostředí ATEX třídy 2 (vyšší třída je už jen třída 1 pro použití v dolech). 

Mezi zajímavé doplňky ke kamerám potom patří dva kryty pro bullet kamery, které díky teplotním čidlům a instalované technologii spouští v závislosti na podmínkách aktivní chlazení nebo ventilátory. 

Novým segmentem, kde se Hikvision prosazuje, jsou drony (UAV) a rušičky dronů (generátor vysílá signál, který ruší komunikaci dronu s dálkovým ovládáním, čímž je dron nucen přistát nebo letět mimo chráněnou oblast). 

Novinek se dočká i série TurboHD. V roce 2017 se i v této technologii objeví kamery s rozlišením 5 Mpix a dosahem až 800 m (režim "long distance"). Řada D9T bude umět napájení po koaxu (POC, Power over Coax). Technologie StarLight dává kamerám neuvěřitelnou citlivost i za šera a v noci, čímž zajišťuje barevný obraz i ve evlmi komplikovaných světelných podmínkách.

Pro dohledová centra nabízí Hikvision speciální monitory pro nepřetržitý provoz 24/7 v plastovém i kovovém provedení a úhlopříčkami 18 až 55 palců. Některé modely navíc už zvládají 4K. 

Kromě kamerových systému nabízí Hikvision pod značkou Pyronix nově i elektronické zabezpečovací systémy s plnou certifikací zabezpečení do třídy 2 (bezdrátové prvky) a třídy 3 (hybridní prvky). Známý britský výrobce zabezpečovací technologie fungoval ve Velké Británii od roku 1986. Tam také stále probíhá výzkum a vývoj nových prvků, od roku 2016 navíc i v Číně. Nejmenším řešením pro elektronické zabezpečení je bezdrátový systém Pyronix Enforcer. Čidla řadyKX nabízí 13 technologií detekce v jednotném designu. V roce 2017 budou zabezpečovací ústředny Pyronix mluvit česky. 

Pro ucelené projekty Hikvision nabízí rozšířenou 5letou záruku.